Przewodnik po najlepszych atrakcjach turystycznych Bułgarii

Ten artykuł jest przewodnikiem po największych atrakcjach turystycznych Bułgarii. W tym artykule omówimy różne rodzaje atrakcji w Bułgarii, a także podpowiemy, jak się tam dostać, o której porze roku są otwarte i co zrobić, gdy tam dotrzesz.

Bułgaria to kraj położony w Europie Południowo-Wschodniej o łącznej powierzchni 110 994 kilometrów kwadratowych i szacowanej populacji na 7 milionów ludzi. Graniczy z Serbią, Macedonią, Grecją i Turcją. Kraj był zamieszkany od epoki neolitu (6000-3000 pne) i był rządzony przez wiele imperiów w historii, w tym Imperium Rzymskie, Imperium Osmańskie, Imperium Rosyjskie i Cesarstwo Austro-Węgierskie.

Historia turystyki w Bułgarii i najsłynniejsze zabytki kraju

Bułgaria to kraj położony na Bałkanach o bogatej historii. Pierwsi turyści przybyli do Bułgarii w XIX wieku i byli to głównie Bułgarzy, którzy wrócili z zagranicy. Turystyka w Bułgarii zaczęła się rozwijać po upadku komunizmu, ponieważ oferowała egzotyczne miejsce dla ludzi, którzy chcieli doświadczyć czegoś nowego. Bułgaria ma wiele słynnych zabytków, które warto odwiedzić, takich jak klasztor Rila, Płowdiw i Park Narodowy Pirin.

Jakie masz opcje, gdy szukasz miejsc turystycznych w Bułgarii?

Bułgaria to kraj w południowo-wschodniej Europie, położony na skrzyżowaniu kultur europejskich i azjatyckich. Ma bogatą historię i zróżnicowaną geografię, a najniższy punkt w Europie znajduje się zaledwie 50 metrów poniżej poziomu morza.

Bułgarska Narodowa Organizacja Turystyczna (NTO) jest organizacją, która dostarcza informacji na temat wszystkich miejsc turystycznych w Bułgarii. Mają stronę internetową z interaktywną mapą, na której możesz znaleźć dowolne miejsce, którego szukasz. Możesz również znaleźć informacje o zakwaterowaniu, jedzeniu, kulturze czy przyrodzie.

NTO oferuje również aplikacje mobilne na urządzenia z systemem iOS i Android, które można pobrać z ich strony internetowej, aby pomóc Ci odnaleźć się w Bułgarii bez względu na to, gdzie jesteś.

Lista największych atrakcji turystycznych Bułgarii

Bułgaria to kraj na Bałkanach iw Europie Południowo-Wschodniej. Ma bogatą historię, kulturę i jedne z najpiękniejszych krajobrazów naturalnych na świecie.

Kraj z tak wieloma atrakcjami, trudno wybrać tylko 10. Ale zawęziliśmy go do naszych ulubionych.

Lista obejmuje:

– Kamienny Las (lub Shilka)

– Kurort Złote Piaski

– Klasztor Riła

– Park Narodowy Pirin

– Główny plac Sofii (Ogród Miejski w Sofii)

– Góra Witosza

– Stare Miasto w Płowdiwie lub Park Centralny w Płowdiwie

– Twierdza na wzgórzu Carewec w Wielkim Tyrnowie

1 thought on “Przewodnik po najlepszych atrakcjach turystycznych Bułgarii

  1. Fajna miejscówka na wakacje i co istotne, Bułgaria to nie tylko złote piaski

Comments are closed.