Z czego słynie Dominikana?

Czas obrać kierunek naszych wakacyjnych wyjazdów! Wiele osób decyduje się na tropiki – i nikt się im specjalnie nie dziwi. Zagraniczne wakacje pełne słońca, z gwarantowaną doskonałą pogodą i mnóstwem rozrywek to zawsze strzał w dziesiątkę. Czy warto obrać na cel Dominikanę?

Gdzie leży Dominikana?

To państwo zajmujące około 2/3 powierzchnię wyspy Haiti na Morzu Karaibskim, a skoro Karaiby – to wiadomo, że można tam oczekiwać iście tropikalnego klimatu. Bogata sieć autostrad sprawia, że podróżowanie po tym kraju staje się bardzo proste i przyjemne – z łatwością można dostać się w każdy jego zakątek, a zdecydowanie warto – bo jest tam co zwiedzać! Warto zajrzeć do stolicy Santo Domingo oraz do Santiago – największych i najciekawszych pod względem turystycznym miast. To właśnie tam można zasmakować tego, jak żyje się na co dzień ludziom, którzy zamieszkują te egzotyczne dla Europejczyków tereny.

Dominikana last minute – najlepszy wybór dla miłośników słońca

Jeśli trafi Ci się w biurze podróży Dominikana last minute – nie zwlekaj z decyzją! Na Haiti jest dokładnie to, czego poszukuje większość turystów mających dosyć polskiej kapryśnej aury i pogody, po której nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. U wybrzeży Dominikany znajdują się wspaniałe, krystalicznie czyste wody w kolorze błękitu, palmy i piaszczyste plaże. Zdecydowanie, nie będą tutaj narzekać ci, którym do szczęścia potrzeba jedynie drinka z palemką, bezchmurnego nieba i wygodnego leżaka z parasolką. No i pięknych widoków – ale w Dominikanie gdziekolwiek się nie obrócimy, można się takich spodziewać. Wszelkie oferty last minute charakteryzują się tym, że trzeba się na nie decydować dość szybko. Tak więc, jeśli Twoim celem turystycznym jest przede wszystkim opalanie się i beztroska zabawa na plaży, to nie ma się nad czym zastanawiać, bo jadąc do Dominikany, nie trzeba nawet próbować dopasować się do „okna pogodowego”.

Z czego słynie Dominikana?

Oprócz pięknych plaży i palm, w Dominikanie można zakosztować pysznych i niezwykle tanich kokosów – woda kokosowa świetnie gasi pragnienie, więc jest szczególnie dobrym napojem w tym miejscu. Ten kraj produkuje to, co daje mu sama natura, a konkretnie – rośliny uwielbiające tropikalny klimat. Oznacza to, że właśnie tutaj zwija się najlepsze karaibskie cygara, produkuje najlepszy rum na świecie, i właśnie stąd pochodzą ziarna kawy i kakao, dystrybuowane potem na wszystkie kierunki.

Pobyt w Dominikanie to najlepszy pretekst, aby zakosztować tych wszystkich specjałów prosto od ich lokalnych wytwórców. Jeśli jesteś fanem rumu czy produktów z kokosa, to z pewnością właśnie tutaj odnajdziesz swój mały raj. Dominikana to muzyka, śpiew, taniec i mnóstwo smaków. Wybierając ciekawie położony i dobrze zaopatrzony resort z pewnością uda Ci się zakosztować tego wszystkiego podczas nadchodzących wakacji z oferty last minute. Korzystając ze sprawdzonych biur podróży, poznasz Dominikanę, o jakiej nie nauczysz się z żadnej książki – jej klimat trzeba po prostu poczuć na własnej skórę!