Meble do kuchni – jak zaaranżować przestrzeń?

Gdy kupuje się nowe mieszkanie, przede wszystkim zaczyna się je urządzać od kuchni i łazienki. Każdy, kto ma swoje cztery kąty, wie, jak wspaniałe uczucie towarzyszy przy aranżowaniu wnętrza wedle swoich upodobań. Zatem co wybrać? Meble na wymiar czy gotowe ze sklepu? Lepiej stworzyć swój własny projekt, który wypełni każdy centymetr powierzchni domu czy zaoszczędzić i kupić już takie, które ktoś też ma w swojej przestrzeni? Jak zatem zaaranżować kuchnię? Zdecydowanie postaw tutaj na indywidualne wykonanie. Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu i warto zainwestować w nią. Praktyczność mebli przyspiesza i umila gotowanie oraz czas spędzany w kuchni.

Aranżacja kuchni – wiele możliwości

Aranżując kuchnię, wybieramy przede wszystkim jej kolorystykę oraz elementy meblowe, z których będzie składała się cała zabudowa. Możliwości jest wiele. Obecnie najczęściej wybierane jest połączenie bieli z drewnem oraz szarości z czernią. Co więcej, podstawowymi meblami są, szafki wiszące oraz stojące, półki otwarte i zamknięte, a także szuflady głębokie i płytkie w zależności od przeznaczenia. Meble kuchenne z Twardogóry w Smolis Meble z pewnością będą idealnym rozwiązaniem dla aranżacji kuchni w Twoim domu.

Praktyczne rozwiązania w kuchni

Zastanawiasz się, jak stworzyć praktyczną kuchnię? Skorzystaj z paru rozwiązań, które mogą ułatwić Ci przygotowywanie potraw dla bliskich:

 • wyspa, w której można zagospodarować miejsce na piekarnik, płytę elektryczną, a także szafki i szuflady,
 • podwójna szuflada, która jednocześnie jest głęboka, a zarazem ma wydzieloną jedną płytszą, np. na sztućce,
 • szafka narożna z wyciąganymi, obrotowymi półkami,
 • chowane gniazdka prądu w blacie,
 • panel ścienny, który chroni ściany przed zabrudzeniami,
 • dodatkowe, nietuzinkowe schowki,
 • systemy samo domykające meble.

Czas spędzony w kuchni zdecydowanie będzie przyjemny, a praktyczność rozwiązań kuchennych przyspieszy czas gotowania. Spójrz na projekt swojej kuchni i póki nie jest za późno, wprowadź zmiany, które ułatwią Ci funkcjonowanie w tym pomieszczeniu. Jeśli jeszcze jesteś na etapie szukania inspiracji, weź pod uwagę zaproponowane sposoby, które są bardzo przydatne podczas codziennego korzystania.

Współpraca z firmą od mebli na wymiar – krok po kroku

Meble na wymiar to meble, które są dostosowywane pod indywidualny projekt. Aby współpraca przebiegała profesjonalnie i każda ze stron była zadowolona, kroki, które powinny być podjęte przy realizacji to przede wszystkim:

 1. spotkanie i omówienie potrzeb,
 2. pomiar danego pomieszczenia,
 3. projekt wizualizacji zaaranżowanej przestrzeni,
 4. wybór odpowiednich materiałów,
 5. ponowny pomiar pomieszczenia w razie potrzeby,
 6. transport zamówionych elementów do klienta,
 7. montaż mebli w docelowym miejscu.

Taka współpraca opiera się jednocześnie na doradztwie i kompleksowości usługi. Fachowcy w indywidualny sposób podchodzą do każdego klienta, a meble dopasowane są do każdego centymetra przestrzeni. Nie chcesz mebli ze sklepu? Postaw na meble na wymiar, a zaskoczy Cię innowacyjny efekt, jaki zastaniesz w swoim domu.

Zachwycające meble do kuchni na Dolnym Śląsku

Jesteś właśnie na etapie aranżacji swojego wnętrza? Zastanawiasz się jak urządzić kuchnię, aby zarówno była ona funkcjonalna, jak i zachwycała wszystkich domowników oraz gości? Jest na to sposób! Wybierz meble kuchenne z Twardogóry w Smolis Meble. Z pewnością będziesz zadowolony z doboru materiałów, ich jakości wykonania i stylowego wyglądu, a także z profesjonalnego montażu. Kuchnia Twoich marzeń jest osiągalna, dzięki Smolis Meble.

Źródło zdjęć: unsplash.com