Problemy ze skuteczną rekrutacją? Pomoże doświadczona agencja HR

Polska wciąż ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej. To dobra informacja, która jednak nie odzwierciedla rzeczywistej kondycji rynku pracy. Przedsiębiorstwa od wielu miesięcy alarmują, że mają duże trudności z pozyskiwaniem pracowników. Problem jest już na tyle poważny, że coraz więcej pracodawców rezygnuje z samodzielnej rekrutacji na rzecz powierzenia jej profesjonalistom. Doświadczona agencja HR jest tym partnerem, na którym warto się oprzeć w tych trudnych dla przedsiębiorców czasach.

W czym dokładnie pomaga agencja HR?

Podstawowym zadaniem agencji HR jest rozwiązanie problemów kadrowych swojego klienta. I tutaj uwaga: nie zawsze będzie się to wiązać z koniecznością pozyskania nowych pracowników etatowych. Agencja po analizie potrzeb pracodawcy może zaproponować na przykład reorganizację stanowisk, przełożenie akcentu na pracowników tymczasowych czy wzmocnienie tych obszarów, które do tej pory były zaniedbane, a tkwią w nich duże rezerwy.

Można zatem napisać, że agencja HR obejmuje klienta kompleksowym wsparciem kadrowym, zarówno w zakresie rekrutowania pracowników, jak i zarządzania zespołem czy nawet obsługi kadrowo-płacowej.

Więcej o tym, jak agencje HR wspierają swoich klientów przeczytasz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/agencja-hr-we-wroclawiu-pomagamy-firmom-w-dolnoslaskim-w-zbudowaniu-lepszej-kadry-pracownikow/.

Czy agencja HR może przejąć od swojego klienta wszystkie obowiązki rekrutacyjne?

Zdecydowanie tak – taka jest zresztą idea współpracy. Agencję HR zatrudnia się właśnie po to, aby zdjąć ze swoich barków ciężar rekrutowania nowych pracowników, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu, nerwów, a przede wszystkim zyskując pewność szybkiego wzmocnienia zespołu odpowiednimi osobami.

Agencje HR mają doskonałe rozeznanie na lokalnym rynku pracy. Często korzystają z własnych kontaktów oraz różnych niestandardowych metod rekrutacji (np. headhunting), aby przyspieszyć proces obsadzania wakatów w przedsiębiorstwie klienta.

Rekrutacja pracowników ze Wschodu – bardzo popularna usługa świadczona przez agencje HR

Na skorzystanie z pomocy agencji HR coraz chętniej decydują się pracodawcy rozważający zatrudnienie pracowników ze Wschodu – na przykład z Ukrainy czy Białorusi. Wbrew pozorom to nie jest takie proste, również biorąc pod uwagę całą masę formalności, jakie trzeba spełnić, by móc legalnie dać pracę cudzoziemcom spoza Unii Europejskiej.

Doświadczona agencja HR, która specjalizuje się w rekrutacji pracowników ze Wschodu, przejmie od klienta wszystkie obowiązki związane z zatrudnieniem cudzoziemców. Jest to bardzo komfortowe i bezpieczne rozwiązanie.

Leasing pracowniczy, czyli odpowiedź na problemy kadrowe m.in. firm produkcyjnych

Leasing pracowniczy, nazywany również outsourcingiem pracowniczym, to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród polskich pracodawców. Jest to usługa świadczona przez agencję HR, która najpierw wyszukuje odpowiednich pracowników dla swojego klienta, następnie ich zatrudnia i oddelegowuje do pracy w konkretnym zakładzie.

Jeszcze do niedawna na taki krok decydowały się właściwie tylko firmy działające w branżach charakteryzujących się sezonowością. Dziś z leasingu pracowniczego coraz chętniej korzystają np. przedsiębiorstwa produkcyjne, które mają olbrzymie problemy z obsadzeniem wakatów.

Leasing pracowniczy niesie ze sobą wiele korzyści: zyskujemy dostęp do pracowników niemal od ręki, nie musimy tworzyć nowych, kosztownych w utrzymaniu etatów, a także zajmować się całą obsługą kadrowo-płacową (wszystko spoczywa na barkach agencji HR).

Wybieramy dobrą agencję HR w dolnośląskim

Wszystkie wymienione korzyści ze współpracy z agencją HR są ściśle uzależnione od tego, czy znajdziemy odpowiedniego partnera. Odpowiedniego, czyli właściwie jakiego? Szczególnie istotne jest to, aby agencja miała doświadczenie w obsłudze pracodawców z Twojej branży. Warto zapoznać się z zakresem jej oferty i z opiniami dotychczasowych klientów.

Jedną z najlepiej ocenianych agencji HR w województwie dolnośląskim jest Crew For You, której ofertę sprawdzisz na stronie internetowej https://crewforyou.pl/.